Penzion na Starém Brně

+420 222 539 539
Po - Pá: 8 – 22 hod., So - Ne: 9 – 22 hod
Mendlovo náměstí 907/1a, Brno 60300

Nevšední zážitek z noclehu v jihomoravské metropoli Brno má pro její návštěvníky Penzion na Starém Brně. Ubytování totiž poskytuje v historických prostorách augustiniánského kláštera, kde svého času působil i objevitel genetické dědičnosti Johann Gregor Mendel. Klášterní areál stojí hned vedle pivovaru Starobrno, v blízkosti veletržního výstaviště BVV a historického centra města. V penzionu je na výběr ze 6 pokojů a 1 apartmánu, ve kterých se pohodlně vyspí obchodní cestující, turisté i rodina s dětmi. Podnik nemá vlastní restauraci, ovšem hned vedle sídlí proslulá vinárna U královny Elišky, kde se dobře najíte i napijete. Motoristé zdarma zaparkují na vyhrazené ploše přímo před objektem.

  • Internet
  • Snídaně
  • Parkování zdarma
  • Domácí mazlíčci

Penzion na Starém Brně On-line rezervace

Zadejte prosím datum příjezdu a odjezdu pro zobrazení cen

Datum příjezdu
Datum odjezdu
Typ pokoje Kapacita pokoje
Jednolůžkový pokoj
Dvoulůžkový pokoj
Apartmá

Ceny ubytování můžeme zobrazit až po zadání konkrétního data příjezdu a odjezdu. Zadání můžete provést kliknutím zde.

Penzion na Starém Brně Pokoje

Penzion na Starém Brně pronajímá 1 jednolůžkový a 5 dvoulůžkových pokojů plus 1 apartmá. Snoubí se v nich historická atmosféra s požadavky na moderní a pohodlné ubytování. Ke každému pokoji patří samostatná koupelna se sprchovým koutem a sociálním zařízením, ve výbavě mají stylový nábytek a většina z nich i satelitní televizi. K internetu se v celém penzionu připojíte bezplatně přes Wi-Fi. Do pokojů je možné přiobjednat přistýlky, za děti do 3 let se nocleh neplatí. V recepci vám podají potřebné informace, zařídit lze vyprání a vyžehlení oděvů. Toužíte-li prožít první novomanželskou noc v netradičním prostředí, vyzdobí vám svatební apartmá. Pobyt s domácím mazlíčkem je povolený za příplatek.

Penzion na Starém Brně Gastronomie

K ubytování v Penzionu na Starém Brně si můžete přikoupit snídani, kterou vám přinesou až na pokoj. Jiné stravovací služby neposkytuje, k dispozici máte nápojový automat a společnou, plnohodnotně vybavenou kuchyň. Odpoledne a večer zaženete žízeň i hlad ve vedlejší vinárně U královny Elišky, na oběd si zajdete do některé z restaurací v okolí nebo v centru Brna. Areál kláštera sousedí se stylovou Pivovarskou pivnicí, kde si kromě jídla pochutnáte i na produktech pivovaru Starobrno přímo z výroby.

Penzion na Starém Brně Recepce

Čas příjezdu: od 14:00

Čas odjezdu: do 10:00

Ubytování přijímá platbu těmito kartami

  • Visa
  • Visa Electron
  • EuroCard/MasterCard
  • American Express

Penzion na Starém Brně Dostupnost

Z hlavního vlakového nádraží vás na Mendlovo náměstí doveze za necelých 10 minut tramvaj číslo 1, z autobusového terminálu Zvonařka dojedete autobusem městské hromadné dopravy za 5 minut. Letiště Brno-Tuřany je vzdálené 13 kilometrů.

Penzion na Starém Brně Okolí

Nejbližší okolí klášterního ubytování se bude líbit milovníkům historie i přírody. Přímo v areálu sídlí Mendelovo muzeum, ve kterém se seznámíte se životem a dílem pokrokového vědce, genetika, meteorologa i včelaře. Hned ve vedlejší budově je Muzeum starobrněnského opatství a za prohlídku stojí také interiér kostela. K branám výstaviště BVV to od penzionu máte procházkou čtvrt hodiny. Jen o chvilku déle vám bude trvat pěší cesta do centra na Zelný trh, hrad Špilberk stojí přímo nad areálem.

Penzion na Starém Brně Další informace

Klášter, v jehož zdech poskytuje Penzion na Starém Brně své služby, založila už v roce 1323 česká a polská královna Eliška Rejčka. Až do roku 1783 v něm přebývaly sestry cisterciačky, než bylo jejich působení úředně zrušeno. O rok později se do kláštera nastěhovali příslušníci řádu augustiniánů, které pro změnu v roce 1950 vyhnal komunistický režim. Dnes areál patří znovu řádu, který povolil zpřístupnění svých sbírek veřejnosti. Díky tomu vzniklo v roce 2018 Muzeum starobrněnského opatství.

Penzion na Starém Brně

Mendlovo náměstí 907/1a, Brno
Zobrazit celou mapu